Samsung Galaxy SM-T110 ROM Yükleme – Sürüm 4.2.2

samsung_T110

Aşağıda belirtilen ROM yükleme işleminin doğru yapılmaması cihazınız için riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Burada anlatılan yönergeler Samsung Galaxy Tab3 Lite 7.0 SM-T110 tablet modeli içindir. Başka bir modele uygulanması cihazınızın açılmamasına neden olacaktır. 

ROM yüklemek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Adım 1-

Öncelikle yüklemek istediğiniz ROM dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. Güncel orijinal ROM dosyaları www.sammobile.com sitesinden indirilebilir. (Üyelik gerektirir ancak ücretsizdir). Bu yazıyı yazdığımız dönemde T110 modeline Türkiye için hazırlanmış en güncel T110XXUANI7 sürüm 4.2.2 bulunmaktadır.

Aşağıdaki butıona tıklayıp ODIN yardımcı uygulamasını indirin.

İndir “Odin v3” Odin3_v3.13.1.zip – 77919 defa indirildi – 3 MB

Adım 2-

Cihazınızın full yedeğini almayı unutmayın. Rehber, uygulamalar ve belleğinde ne varsa yedeklemeyi unutmayın. Yükleme nedeniyle oluşabilecek veri kaybı, yanlış bir işlem nedeniyle cihazınızın zarar görmesi riskini göze alarak devam edin. Yedek almak için buradaki makaleye göz atın.

Adım 3-

Samsung cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un cihazı sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Cihazınızın en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.  USB kablo taklı ise şimdi kabloyu çıkartın.

Cihazınızdan Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin.

Adım 4-

İndirdiğiniz ROM dosyasını zipli halde ise bir kılasör içinde açın. Aynı şekilde indirdiğiniz Odin_v3.10.6.zip dosyasını da aynı kılasör içine açınız.

Adım 5-

Cihazınızı kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

warning_recovery

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Android logo ile beraber “Downloading…” yazısı bulunan yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 6-

Cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarda sürücü yükleme işlemi devam edebilir, bitmesini bekleyin.

Adım 7-

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve kılasördeki ODIN uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Odin3-10

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

AP butona basıp ROM dosyasını seçin  (sonu .tar.md5 ile biten dosya)

Options bölümünde Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki ekrandaki gibi olacak.

Son olarak “Start” butonuna basın ve yükleme işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde cihazınız otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.[/tab]

Cihaz ilk açıldıktan sonra devamlı kendini kapatıp açıyorsa veya SAMSUNG yazısında 3 dakikadan fazla bekliyorsa telefonu Recovery ekranında açın (Üst Ses + Home tuşu + Güç düğmesine beraber basıp) ve wipe/factory reset yapıp cihazı tekrar başlatın. Sonra tekrar açılırken telefonunuz SAMSUNG yazısında bir süre bekleyecektir.