Xerox İle Android Cihazınızdan Ücretsiz Mobil Baskı

Dünyanın önde gelen teknoloji ve iş süreç yönetimi şirketlerinden Xerox, Apple Airprint baskı uygulamasından sonra Android işletim sistemli mobil cihazlar için de kablosuz baskı uygulaması geliştirdi. Android baskı uygulamasını kullanmak için özel bir kablo bağlantısına veya aparata ihtiyacınız yok. Bu uygulama için ücret ödemeniz de gerekmiyor.

Google Play Store’da “Xerox Print Service Plugin” adı ile yer alan uygulama ücretsiz yüklenebiliyor. Xerox Android Baskı Hizmeti uygulaması ile farklı tipte dokümanlar, web sayfaları, fotoğraflar ağ ortamına bağlı kablosuz baskıyı destekleyen Xerox baskı cihazları üzerinden kolayca yazdırılabiliyor. Yazdırılmak istenen dokümanın birden çok kopyayla ve çift taraflı basılmasına da imkan veren uygulama, baskı almak istediğiniz Xerox ofis cihazını otomatik olarak buluyor. Böylece Xerox baskı cihazını uygulamaya tanıtmak için herhangi bir ek yükleme ve kurulum işlemine gerek kalmıyor.

xerox-print-plugin

Akıllı telefonuyla, tablet cihazıyla bir doküman basmak isteyen kullanıcı, yazdır seçeneğini tıkladığında, Xerox Android mobil baskı uygulaması ekranda beliriyor. Uygulama üzerinden, baskı seçenekleri sayfasında kopya adedi, renkli, siyah beyaz, baskı boyutları, arkalı önlü baskı gibi baskı ayarlarını tanımladıktan sonra verilen yazdır emriyle doküman saniyeler içinde Xerox yazıcı tarafından basılıyor. Xerox Android Baskı Hizmeti uygulaması, Xerox ColorQube, Xerox WorkCentre ve Xerox Phaser serisi kablosuz baskıyı destekleyen güncel Xerox modelleri ile kullanılabiliyor.

Uygulama demo videosu uygulamanın nasıl çalıştığını anlatmaktadır

Xerox Print Service Plugin
Xerox Print Service Plugin