Banner
FreeBitcoin

Samsung Galaxy S3 (i9300) Android 4.3 İle Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından ilgili makalemize buraya tıklayarak göz atınız.

Aşağıda belirtilen Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Not: Bu işlem Galaxy S3 GT-I9300 uluslararası modeli içindir. Diğer varyant S3 modelleri için uygun olmayabilir. Android 4.3 firmware yüklemiş kullanıcılar aşağıdaki yöntemle root yapabilirler. (4.1.2 ve 4.2.2 kullanıcıları buradaki makaledeki gibi yapabilirler.)

Samsung Galaxy S3 modeli root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Telefonunuza özel TWRP veya CWM Recovery yükleyin. Daha kullanışlı olduğundan TWRP tavsiye ederim. TWRP nasıl yüklenir buradaki makaleden yararlanabilirsiniz.

Zaten bu Recovery’lerden biri yüklü ise Adım-2’ye geçin.

Adım 2:

 • Buraya tıklayarak gerekli olacak UPDATE-SuperSU-v2.65.zip dosyasını indirin ve telefonun kendi belleğinine kopyalayın.
 • Buraya tıklayarak gerekli olacak DE-SAMSUNGNIZER_KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V1.0.zip dosyasını indirin ve telefonun kendi belleğinine kopyalayın.

Adım 3:

Telefonunuzu kapatınız. Kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye TEAMWIN – TWRP Recovery ekranı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Install butonuna basın. Açılan dosya listesinden önce DE-SAMSUNGNIZER_KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V1.0.zip dosyasını seçin Sonrasında “Swipe to Confirm Flash” parmağınızla sağa kaydırarak dosya yükleme işlemini başlatın.

Sonrasında UPDATE-SuperSU-v2.65.zip dosyasını seçin. Sonrasında “Swipe to Confirm Flash” parmağınızla sağa kaydırarak dosya yükleme işlemini başlatın.

İşlem bittiğinde sağ alttaki “Reboot System” seçeneği ile telefonunuzu başlatın.

Telefonunuz açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Eğer yeni çıkan 4.3 Firmware I9300XXUGMK6 yüklemişseniz, bu yöntemle bazen root işlemi gerçekleşmeyebilir. Bu durumda hazır root edilmiş 4.3 firmware yükleyebilirsiniz. Bu yüklemeyi buradaki makalemizden yapabilirsiniz.

Makaleyi veya konuyu beğendiyseniz ve işinize yaramışsa bir kahve ısmarlayabilirsiniz. Mecburi değil tabi ki.

PayPal: xrxdude@gmail.com
BTC: 1BQa1dQVzGySnNTLVvn3AZrPkQSJXDbZxi
ETH: 0xf467adb07d910e985d0dd08442c246a66bbc0eec
LTC: LPvWtrr46UCwAARP2fD7ynZVdMVbzC3gQa

728x90

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S3 İçin crDroid Lollipop 5.1.1 Rom

Samsung‘un geçtiğimiz dönemlerde en çok satan modellerinden biri olan Galaxy S3 bildiğiniz gibi resmi Android 5 …

Samsung Galaxy S3 (SGH-T999) Android 4.3 İle Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından …

 • Berkay

  telefonum yurt dışından sadece imei kaydı var efs kaydettim 4.3 yaptım sebeke gitti ama root yapamadım o yuzden 4..1.2 ye geri dönmek zorunda kaldım nası root yapabilirim

 • ‘Hakan’ Yalıtekin

  başkan olmadı? TWRP yükleyemedim. telim s3 yükledim ama sesin dediğin şeyi yapınca birşey yüklenmiyor

  • xrxdude

   CWM de olabilir

 • Berkay

  cevap veren yokmu

  • xrxdude

   Root nasıl yapılır zaten yukarıda anlatılmıştır. 4.1.2 ve 4.2.2 kullanıcıları buradaki makaledeki gibi yapabilirler diye yazıyor zaten.

 • Hasan Aldemir

  Admin yardım edermisin 4.3 ‘ü yükledim rootladım yanlız ağda kayırlı değil diyor sureklı yardım ett lutfenn senden haber beklıyorum….

 • fatih

  ben telefonumu bir arkadaştan aldım..telefonda supersu vardı ve ben supersu’yu kaldırdım..anladıgım kadarıyla telefon yurt dısı girişli… rootu kaldırdım diye imei numarası silinir mi ?

  • androiddunya

   Supersu kaldırınca root kaldırılmış olmaz. Root ile IMEI etkilenmez

   • can

    4.3 rootlu romu kurdum sonrada supersu’yu kaldırdım ve telefon resmi moda geçti bu nasıl olcak kaldırmadan önce güncellemeleri modifiye edildi diye kontrol etmiyodu şuan ediyo bu nasıl iş roottamı problem var

 • kemal aslan

  Kardeş GooManager yükledim TWRP’yi kurmadı ben manuel olarak indirip kurdum sonra supersu’yu dediğin gibi TWRP’den yükledim ama uygulama yüklenmedi.

  • androiddunya

   Markettende yüklenebilir

   • kemal aslan

    kardeş zaten son çare öyle yaptım ama teli bazı programlar ROOT’lu görmüyo mesela TriagleAway ROOT’lu gördü ama GameCIH ROOT’lu görmedi neden olabilir?

    • androiddunya

     Root izni vermek gerekir

     • kemal aslan

      Biliyorum zaten izin vermem için uyarı gelmiyo TriagleAway’de geldi GameCIH gelmedi.

     • kemal aslan

      kardeş tekrar bi kaç kez daha rootladım aynı şekilde bu seferde root izni veriyorum ama GameCIH uygulaması root’la ilgili sorun var diyor.

     • kemal aslan

      Usta sorunumla ilgilenecek misin S3’ü 4.3 yaptık ROOT atamıyoruz sadece bende mi bu sorun var yoksa senin root yönteminde mi anlamadım

     • androiddunya

      Burası sorun çözme yeri değil. GameCIH kulalanan bilen biri yazar veya cevap verir. Burası bir blogdur, forum veya servis merkezi değil. Root yönteminde bir sorun yok.

 • musa

  Her şeyi yaptım twrp menusunu açtım indirttiğiniz super su dosyasınıda ekledim uygulamada succesfull yazdı tamamlandı dedi..reboot system dedim telefon açıldı yalnız super su uygulaması yok yardım edin

  • Tarık

   aynen bro bendede aynı sorun var

 • Faruk Nuray Erkan

  hocam dediginizi yaptim fakat gosterdiginiz ekran gelmiyot birturlu ne yapmam lazim 4.3 test firmware yuklemistim

 • Tayfun

  4.1.2 denedim olmadi…

 • ahmet

  Mrb admin benim telfnum s3 mini ben bunu nasıl yapıldıyla ilgili bi bilgim olmadıgı icin yanlıs bişey yapmıym ve sana soruyum dedim bana yardımcı olurmusun lütfen telefncuya gitsem anlarmı yaparmı bana bunu bide bısey daha sorcm özellikle bu programın faydası oyunlarda etkisi oluyomu lütfen cevabını beklıyom.

 • Adem

  su kodlaması günceli istiyor yardım lütfen