Samsung Galaxy S3 (i9300) Android 4.3 İle Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından ilgili makalemize buraya tıklayarak göz atınız.

Aşağıda belirtilen Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Not: Bu işlem Galaxy S3 GT-I9300 uluslararası modeli içindir. Diğer varyant S3 modelleri için uygun olmayabilir. Android 4.3 firmware yüklemiş kullanıcılar aşağıdaki yöntemle root yapabilirler. (4.1.2 ve 4.2.2 kullanıcıları buradaki makaledeki gibi yapabilirler.)

Samsung Galaxy S3 modeli root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Telefonunuza özel TWRP veya CWM Recovery yükleyin. Daha kullanışlı olduğundan TWRP tavsiye ederim. TWRP nasıl yüklenir buradaki makaleden yararlanabilirsiniz.

Zaten bu Recovery’lerden biri yüklü ise Adım-2’ye geçin.

Adım 2:

  • Buraya tıklayarak gerekli olacak UPDATE-SuperSU-v2.65.zip dosyasını indirin ve telefonun kendi belleğinine kopyalayın.
  • Buraya tıklayarak gerekli olacak DE-SAMSUNGNIZER_KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V1.0.zip dosyasını indirin ve telefonun kendi belleğinine kopyalayın.

Adım 3:

Telefonunuzu kapatınız. Kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye TEAMWIN – TWRP Recovery ekranı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Install butonuna basın. Açılan dosya listesinden önce DE-SAMSUNGNIZER_KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V1.0.zip dosyasını seçin Sonrasında “Swipe to Confirm Flash” parmağınızla sağa kaydırarak dosya yükleme işlemini başlatın.

Sonrasında UPDATE-SuperSU-v2.65.zip dosyasını seçin. Sonrasında “Swipe to Confirm Flash” parmağınızla sağa kaydırarak dosya yükleme işlemini başlatın.

İşlem bittiğinde sağ alttaki “Reboot System” seçeneği ile telefonunuzu başlatın.

Telefonunuz açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Eğer yeni çıkan 4.3 Firmware I9300XXUGMK6 yüklemişseniz, bu yöntemle bazen root işlemi gerçekleşmeyebilir. Bu durumda hazır root edilmiş 4.3 firmware yükleyebilirsiniz. Bu yüklemeyi buradaki makalemizden yapabilirsiniz.

Makaleyi veya konuyu beğendiyseniz ve işinize yaramışsa bir kahve ısmarlayabilirsiniz. Mecburi değil tabi ki.

PayPal: xrxdude@gmail.com
BTC: 1BQa1dQVzGySnNTLVvn3AZrPkQSJXDbZxi
ETH: 0xf467adb07d910e985d0dd08442c246a66bbc0eec
LTC: LPvWtrr46UCwAARP2fD7ynZVdMVbzC3gQa

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S3 (SGH-T999) Android 4.3 İle Nasıl Root Yapılır?

Öncelikle bir Android cihazı root etmenin ne olduğu, faydaları ve sakıncalarının ne olduğunu anlamak açısından …

Samsung Mobil Telefonlar Android 4.4 KitKat Güncelleme Bildirimi

Birçok güncel çıkan yeni Samsung Mobil telefon kullanıcıları (Galaxy S5, vs) zaten Kitkat 4.4 sisteme …