En Çok Konuşulan Samsung Galaxy S3 Problemleri

samsung-galaxy-s3-featured

Samsung Galaxy S3 Mayıs 2012 de çıktığından beri satışları ile Samsung’un yüzünü güldüren ve amiral gemi sıfatını hakeden bir model oldu. Piyasaya çıktıktan sonra ilk 100 günde 20 milyon satarak büyük bir rekor kırmıştır. Daha sonrasında da bu yüksek satış grafiğini korumuştur ve 2012 yılını yaklaşık 50 milyon satışla kapatmıştır. Ancak tabiki hiç bir telefon mükemmel değildir ve bazı ufak tefek sorun veya şikayetler S3 modelinde de zamanla ortaya çıkmıştır. Tabiki hemen panik yapmayın, bunlar öldürücü hata veya sıkıntı değil, bazı önlemlerle çoğu bertaraf edilebilmektedir.

Piyasaya çıktığından günümüze kadar en çok şikayet alan konuları şu şekilde özetlemeye çalışalım;

Aniden telefonun ölmesi

Aniden telefonun ölmesi

Problem: Ölmesi diyoruz çünkü aniden telefon kapanıp bir daha açılmıyor. Böyle bir durum çeşitli ülkelerde rapor edilmiş ve bu durumun ilk kullanımdan sonra 200 gün içinde oluştuğu gözlemlenmiştir. Bu durumun S3 yazılımından (firmware) kaynaklandığı ve anakartı kullanılamaz hale getirmesinden kaynaklandığı söylenmektedir. Bu durumu Samsung resmi olarak doğrulamamaktadır ancak bu gibi bir durumla karşılaşıldığında telefon orjinal yazılımlı olsun, başka ROM yüklü olsun Samsung tarafından sorgusuz sualsiz telefon veya anakart değişikliği ücretsiz yapılmaktadır.

Çözüm: Eğer böyle bir durumda kalmışsanız hemen servise başvurun. servisler muhtemelen bu durumdan haberdar olup fazla sorgu sual etmeden size yardımcı olacaklardır. Ama yine de burası Türkiye ve buradaki servislerin davranışları konusunda bu şekilde davranırlar diye garanti veremem. Ancak yine resmi olarak bu sorun Samsung tarafından dile getirilmediği için yeni çıkan telefon yazılımında (4.1.2 firmware güncelleme) bu sorun çözüldü dememiştir ancak resmi olmayan kaynaklara göre bu yazılım hatası giderilmiştir. Bu nedenle henüz 4.1.2 yükseltmesini yapmamışsanız bir an önce bunu yapın. Bu yeni yazılımla zaten bir çok yenilikde gelmiştir.

Pilin hızlı bitmesi:

Pilin hızlı bitmesi:

Problem:

Aslında pilin hızlı bitmesi gibi bir durum her akıllı telefonun makus talihi olarak görülmektedir. Benim akıllı telefonun pili çok uzun gidiyor çok memnunum diyen birini görmedim şu ana kadar. Ancak bazı Galaxy S3 kullanıcıları beklentilerinde altında bir pil performansı şikayeti yapmaktadırlar. Buna gerekçe olarak kullanılmadığı zamanda bile çok pil harcandığı bildirilmiştir. Bu durum daha çok uluslararası satılan modelde görülmekte ve pil durumunu hesaplayan algoritmadaki hesap bozukluğu neden olduğu bildirilmektedir. Aslında pil fiziken bitmemekte, yazılım bitmiş gibi hesaplayıp öyle bilgi vermektedir. Aslında telefon kullanılmasa bile bilindiği gibi arka planda çalışan bir sürü uygulama olmaktadır. Eğer wifi, mobil data (3G), bluetooth, push email gibi fonksiyonları açık bırakılması tabiki telefona hiç dokunmasanız bile pil konusunda cömert bir harcama yapacaklardır. Hatta bulunduğunuz yerde az çeken bir GSM hattı da buna neden olur. Veya LTE açıksa, Chrome yüklü ise benzer bir pil harcama olayı meydana gelmektedir. Bunların yanısıra telefona yüklü gelen ve root yapmadan kaldırmanız mümkün olmayan, kullanmadığınız ama kendiliğinden çalışan uygulamaları da sayarsak pile çok yüklenmiş oluyoruz. Peki yapacak bir şey yokmu. Elbette bu duruma müdahale edebiliriz.

Çözüm:

 1. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri menüsüne girin ve Arkaplan işlemlerini sınırla bölümünden arkaplan işlemlerini azaltın veya tamamen kapatın. Veya ayarları deneyerek günden güne test ederek optimum modu seçin.
 2. Eğer yüklü ise Chrome tarayıcıyı çalıştırın Ayarlar > Geliştirici araçları menüsünden “Yatık Kaydırmayı etkinleştir” işaretli ise kaldırın. Bu biraz rahatlatacaktır.
 3. Bilindiği gibi 3G bağlantısı wifi kablosuz bağlantıya göre daha fazla güç tüketir. Eğer wifi bağlantıdaysanız veya hiç internet kullanma ihtiyacında değilseniz 3G data bağlantısını kapatın. Bu güç tüketimin önemli ölçüde azaltacaktır. Wifi kullanmıyorsanız onu da kapatın.
 4. Samsung telefonla hazır yüklü gelen bazı yazılımlarda arka planda çalışıp güç harcamaktadırlar. Eğer telefonu root yapmamışsanız bunları kaldıramazsınız. Bazı kullanıcıların bildirdiğine göre pekte kullanılmayan Samsung hesabı ve bazı Samsung yazılımları deaktif edildiğinde önemli ölçüde pil ömründe iyileşme olmaktadır. Bunları kapatmak için telefon üzerinden Ayarlar > Uygulama yöneticisi‘ne giriyoruz. Sonrasında iki defa ekranı sola kaydırarak “HEPSİ” tabına geçiyoruz. Oradaki listeden Samsung Backup, Samsung account, Samsung Cloud Data Relay gibi Samsung ile başlayan uygulamaların içine tek tek girip “Devre Dışı” butonuna basıp bunların çalışmasını durduruyoruz. Daha sonra isterseniz bunları yine aynı yerden tekrar aktif edebilirsiniz. Aktif olmayanlar listenin sonunda listelenir. Kullanmadığınız başka uygulamalar varsa kaldırın, kaldıramıyorsanız bu şekilde devre dışı bırakın.
 5. Canlı duvar  kağıtlarını (live wallpaper) kullanmayın. Evet bunlar gerçekten çok hoş ama bu hareketli duvar kağıtları ekranı devamlı canlı tuttuğundan fazlaca pil harcatırlar. Buna ek olarak bellekte de gereğinden fazla yer kaplarlar ve fazla kaynak tüketirler. Sıkıcı olmayacağını düşünüyorsanız arka planı siyah tutun.
 6. Ekran kapanma zaman aşımı süresini kısaltın. Bu süre eğer uzunsa ve telefonu kullanmayıp masaya veya çantanıza power düğmesinden kapatmadan koyduğunuzda belli bir sürezaman aşımı doluncaya kadar ekran haen açık kalacakır. Bu süreyi olabildiğince az tutun.
 7. Navigasyon yazılımı kullanıyorsanız GPS fonksiyonunu açmanız gerekiyor. Ancak navigasyonla işiniz bittiğinde GPS’i kapatmayı unutmayın. NFC kullanmıyorsanız onu da kapatın.
 8. Telefon çalınca hem melodi hemde titreşim beraber kullanıyorsanız titreşim fonksiyonunu kapatabilirsiniz. Çok aranan biri iseniz bu size ekstradan pil süresi kazandırır.
 9. Sizin için bazı işleri otomatik yapan bi uygulama kullanabilirsiniz. PowerMax bunlardan bir tanesidir. Bunu Google Play Store’dan indirebilirsiniz.  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voltup.powermax

Rastgele donma olması:

Rastgele donma olması:

Problem: 2012 yılında bazı S3 kullanıcıları zaman zaman ekranda donmalar olduğunu rapor etmişlerdir. 2013 yılında ise bu oran biraz daha artmış görünüyor. Bu durumun daha çok 4.1.2 güncellemesinden sonra arttığı görülmüştür.

Çözüm: Eğer telefonunuz yeni ise değiştirmek için aldığınız yere başvurun. Ancak bu donma sorunları aylar sonra ortaya çıkmış ise telefonunuzda donma durumu olmuşsa bunun için yapmanız gereken “Güç düşmesine” basılı tutup telefonu kapatmak veya yeniden başlatmak gerekli. Ancak bu o anlık donma sorununu halleder. Ancak pil çıkarıp takmak da işe yarar ama bunu tavsiye etmiyoruz. Yaklaşık 15 dakika beklemekde işe yarar. Yine de garanti içinde iseniz telefonunuzun donanımsal sorunu olup olmadığını anlamak için servise başvurun veya en güncel telefon yazılımı yükleyerek durumu test edin. En güncel sürümü http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9300&pcode=TUR#firmware sitesinden indirebilir ve ODIN ile yükleyebilirsiniz. Sam Mobile sitesi üyelik ister ancak ücretsizdir. Üye olduktan sonra linki kopyala yapıştır yapınız. En üstteki en güncel sürümdür.

Kopyala / Yapıştır özelliğinin çalışmaması

Kopyala / Yapıştır özelliğinin çalışmaması

Problem: Bu sorun çok az kişi tarafından rapor edilmiştir. Belli bir metni kopyala yaptığınızda bazen yapıştır fonksiyonu çalışmamaktadır, bazen de yapıştırma yapılmaya çalışıldığında uygulama çökmektedir.

Çözüm: Bu sorunun çözümü için yapılacaklar çok ideal bir yaklaşım değil ama telefonu fabrika ayarlarına döndürmek gerekiyor. Tabiki öncesinde önemli verilerinizin yedeğini almalısınız. Bir diğer çözüm ise telefonu root yaparak clipboard hafızasını temizlemek. Fabrika ayarlarına döndürmek sorunun tekrar oluşmayacağı anlamına gelmiyor. Samsung bu durumun farkında ve 4.1.2 yükseltmesi ile kalktığı söylenmekte. En güncel telefon Android sürümüne telefonunuzu yükseltmeniz tavsiye edilir.

Windows 8 64 Bit sürümde Samsung sürücü (driver) kurulamaması

Windows 8 64 Bit sürümde Samsung sürücü (driver) kurulamaması

Problem: Windows 8 ile Kies veya Samsung sürücü yüklendiğinde Samsung telefona ulaşılamaması

Çözüm: Bu 64 bit bağlantı sorunu Samsung sürücülerin XDA geliştiricilerinin yayınladığı 3.5.18 sürümü ile giderilmiştir. Bu sürücü güncel tüm Windows sürümlerle ve Samsung telefonlarla uyumludur. Sürücüye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ağda kayıtlı değil hatası ve/veya IMEI 004999010640000 problemi

Ağda kayıtlı değil hatası ve/veya IMEI 004999010640000 problemi

Problem: Can sıkıcı hatalardan bir tanesi de budur. Daha çok yeni yazılım güncellemesi yapıldığında veya yeni ROM yüklendiğinde karşılaşılır.

Çözüm: Aşağıdaki çözümler bir çok kişinin sorununu çözmüştür. Sırasıyla deneyin.Farklı bir şekilde sorunu çözmüşseniz yorum alanında belirtebilirsiniz.

 1. Aşağıdaki yolu izleyin ve operatör taraması yapın daha sonra operatörünüzü seçin
  Ayarlar > Bağlantılar > Diğer ağlar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri
 2. Güncelleme yapmadan önce EFS yedeği almışsanız onu geri yükleyin.
 3. Yeni (v2) bir baseband sürümü içeren ROM sürümünden (Örn: M2 veya M4) , eski tip v1 baseband içeren başka bir ROM’a geçmişseniz “Modem/Baseband” sürümündeki uyumsuzluk telefondaki EFS bölümünün okunmamasına neden olabilir. EFS bölümü okunamadığında ise IMEI ya boş yada 004999010640000 / 01  olarak gösterilebilir. Bu durumda buraya tıklayarak ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

Sizinde burada belirtilmeyen yaşadığınız kronik sorununuz varsa yorum alanında belirtebilirsiniz.

Buna da göz atın

Samsung Galaxy S3 (i9300) İçin Android 4.3 Yeni Yükseltme (XXUGNB6)

Malumunuz bir önceki sızıntı ROM İngiltere için geçen yıl Kasım ayında yayınlanan “I9300XXUGNB6” kodlu güncelleme …

Samsung Galaxy S3 (i9300) Android 4.3 İle Nasıl Root Yapılır?

Not: Bu işlem Galaxy S3 GT-I9300 uluslararası modeli içindir. Diğer varyant S3 modelleri için uygun …

 • Salihh

  Merhaba ben 2 gün önce sıfır galaxy s3 aldım eve geldiğimde ise şebekenin evimde çekmediğini gördüm dışarıda full çekerken evimde çekmiyor eski telefonumda böyle bir problemle karşılaşmamıştım ne yapmam gerekiyor yardım edebilirseniz çok mutlu olurum

 • ilke

  telefonum aynı bu bahsettiğiniz sorunla kapandı ve acımıyor yurt dışı garantisi olduğunu söylediler bu durumda anakart değiştirilimi para ile mi yapılacak bilgilndirrseniz çok sevnirim

 • Siber

  Bence servise başvurun veya İngilizce merkez destege yazı yazın

 • Gonul

  arkadaşlar, galaxy s3 telefonumla nissan qashqai aracımı bluetooth ile tanıtıp, arabadan görüşme yapabiliyorum ama sık sık arabamın bilgisayarı kilitleniyor. Sorun arabada değil, servise gittim. Eski telefonumda samsung wave idi ve bir sorun yoktu. Serviste 5-6 farklı model telefonla arabayı eşleştirdik ve sorun çıkmadı. Yani sorun benim galaxy s3 telefonumda. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Benim telefonumda oto döndürme özelliği açık ama telefonu yan yatırınca sayfa dönmüyor ayrıca da temple run gibi oyunlarda da sağa sola hareket etmiyor lütfen napabileceğimi söyleyin lütfen

 • hayati

  tüm clipboard’u silmeme rağmen kopyala yapıştır yapamıyorum. lütfen yardım edin.

 • elifseung

  Merhaba benim telefonumun sarji çok çabuk bitiyor dediğiniz geliştirici seceneklere baktım zaten kapalıydi.birde telefonumla onbeş dakika ugrassam telefonun ekranı çok fazla ısınıyor. Bırakıp sogumasini bekliyorum yarım saat nedeni ne olabilir?

 • Merhaba ben yaklaşık 10 ay önce türkiye garantili olduğunu söyledikleri bir siteden samsung galaxy s3 aldım. Telefonum birden açılmadı. aldığım site Sadece 1 tane anlaçmalı site olduğunuı söyledi. Oraya telefonu gönderdiğimde de kullanıcı hatası olarak anakartın yandığını garanti kapsamında olmadığını söylediler. 300 dolara değişeceğini söylediler. Aldığım sitede onların sorumluluğunda olmadığını söyledi. Ne yapılabilir?

  • admin

   Merhaba
   Garanti belgesi elinizde varsa, ilçe tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvurun. Onlar gerekeni yaparlar

 • Aniden telefonun ölmesi.. Az önce benimki öldü sanırım açılmıyor hiçbir şekilde ! Bugüne kadar s3 telefonları övdüm durdum, umarım benim etkimle kimse almamıştır bu enkazı !!! Çağrı merkezini aradım yurtdışından geldiği için telefonumun garanti kapsamına girmediğini söylediler, servise götürün dediler ama pek umutlu konuşmadı büyük ihtimalle elimde patladı, olan bizim 1500 TL’ ye oldu ?? !!!

  • admin

   Bence yurtdışı merkezine falan email yazin. Muhtemelen işe yarar.

   • pınar

    aynı şey benimde başıma geldi sorunu sonradan halledebildin mi?

 • ALi

  Sa arkadaslar ben telefonu guncellemek icin ayarlardan cihaz hakkindaki yere giriyorum…yazilimlari guncelle ve buna benzer hic bir sey yazmiyorum kafayi yicemm yardim lutfenn..telefon s3

 • büşra

  benim telefonum kendiliğinden kapanıyo kendiliğinden tekrar açılıyo ben hiçbirşey anlamadım zaten samsung alınacak marka değildi ama nasıl bir anlık hataya düştüm bilmiyorum

 • hakan

  S3 kullanicisiyim telefonum ekrani yan dondurme ozelligi calismiyor yardimci olurmusunuz.

  • admin

   Bu durumda SIM kartı çıkartıp takıp telefonu yeniden başlatınca sorunun düzeldiğini söylüyorlar. Bu olmazsa eğer en son yüklediğiniz programlardan biri ekranı arkaplanda çalışıp sabit tutuyor olabilir. Son yüklediklerinizi sırayla silmeyi deneyin. Deneyip sonucu yazar mısınız?

 • erkut

  merhaba,
  ben s2 kullanıcısıyım. telefonum sim kartı bazen görmüyor ve ne yaparsam yapayım düzelmiyor. bir kaç saat geçince kendiliğinden düzeliyor. bunun çözümü için yardımcı olabilir misiniz. 4.1.2 yüklü.

  • tuncer

   bence tlf virüs var tlf format at sonrada avira virüs proğramını kur

  • Paccoz

   Cözebildiniz mi peki problemi

 • umut

  merhaba, s3 mini kullanıcısıyım. ekran döndürme özelliği hiç bir türlü çalışmıyor ve kamera’yı açtığımda hep ekran sağ tarafa dönmüş olarak duruyor düzelmiyor. son yüklediğim uygulamaları silmekle kalmayıp bütün uygulamaları sildim sim kartı çıkarttım taktım ama hiç bir türlü düzelmedi. ne yapmalıyım?

  • xrxdude

   Bu sonradan mı oldu? Ekran döndürme ayarını üstten inen menüden yaptıysanız, birde Ayarlar menüsünden girip kapatıp açın.

 • Neşe

  Merhaba, Grand duos kullanıcısıyım bluetooth ile dosya gönderemiyorum ama dosya alabiliyorum. Uygulama bilgisine baktığımda devre dışı olduğunu gördüm fakat düzeltemedim. Ne yapmam gerekiyor?

 • tunahan

  s3 mini kullanıcısıyım tel resimler var bir türlü resimleri açmıyo bilgisayarda veya başka tel açıypr ama tel.kendindeaçmıyo yardımcı olabilirmisiniz…

 • bora

  S3 kullaniyorum bagzi fotograflari acmiyor neden olabilirr

 • Alpata Saricicek

  Galaxy S3 kullanıyorum ve son çıkan 4.3 jellybean sürümünü odin yoluyla yükledim. Ağda kayıtlı değil hatasını bende aldım. Telefonun IMEI numarasını yazdığımda bahsettiğiniz gibi 0049.. gibi bir IMEI ekranımda gözükmüyor. Kendi IMEI si üzerinde ve yazdığınız sorun çözme metodlarını yaptım. Hala sorunum çözülmedi! 4.3 sürümünü stabil olarak kullanabilmem için başka ne yapmam gerekiyor?

  • xrxdude

   Sim kart sorunu olabilir. SIM kartı başka telefonda deneyin veya tersi başka SIM takarak deneyin

   • abdulsamed kayaduman

    Hocam aynı sorun bendede var ne yapmalıyım yardım edin lütfen

 • mustafa rusevic

  s3 kullanıyorum arama sırasında ekran kararıyor tuş seceneklerine girilemiyor??

 • Furkan Yalçın

  ag kayıtlı değil yazıyor… hattı seçiyorum ağ bulunamadı yazıyor… lütfen yardımcı olun

 • Furkan Yalçın

  bana yardımcı olun.. bu işlemleri yaptıkdan sonra operatörümü seçiorum ağ üzerine kaydedildi dior ama sonra bu ağ kayıtlı değil servis yok hatası veriyor..

  • androiddunya

   Son maddedeki yönergeleri okuyun ve ilgili makaleye tıklayın

   • Furkan Yalçın

    evet baktım da benim telefon da çakma imei var… başka bi telefonun imei çakılmış.. bunu nasıl çözebilirim ???

 • Lale

  Benim sorum su: telefonun hafiza karti degistirildikten sonra, vaktile cekilmis resimleri yinede geri dondurmek mumkunmu?

 • Kürşat

  Bende temple run felan oynuyorum ekran sağa sola dönmüyor neden ??

 • Emre Aksu

  Telefonum kapandı ve şuanda hiçbir şekilde tepki vermiyor . En son telefon görüşmesi yapıp masanın üzerine koydum 5 dakika sonra geldiğimde telefon kapalıydı , açmayı denedim açılmadı şarja takıyorum pc ye bağlıyorum yeni bataryayla deniyorum hiçbir şekilde tepki vermiyor telefon . Telefoncuya gösterdim kısa devre dediler ( Kısa devre yapmasını sağlayacak hiçbirşey olmamasına rağmen tamire verdim ) Yapamadılar . Yukarıda telefon ölmesi diye birşey okudum , telefonum yurt dışından hediye geldi garantisi yok . Ne yapmam gerek ? Telefon ölmesi olayı dahamı farklı yoksa başıma gelen olay omu ? Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum …

 • Mustafa Karaca

  günlerdir uğraşıyorum ama bir türlü olmadı. imei geliyor ama bu seferde şebeke sıkıntısı yaşıyorum. Ağda kayıtlı değil diyor ne yapmak gerek. denemediğim rom root pack kalmadı. Bir türlü şebekeyi aktif edemedim.

  Model: GT-I9300
  Country: United Kingdom
  Version: Android 4.3
  Changelist: 1902166
  Build date: Sat, 26 Oct 2013 03:29:22 +0000
  Product Code: BTU
  PDA: I9300XXUGMJ9
  CSC: I9300OXAGMJ9
  MODEM: I9300XXUGMJ9

  bir sürü rom denedim modem denedim ama şuan en son bunu yükledim ve pes ettim. bir türlü bir yeri arayamıyorum. imei numarasını da
  http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php? kontrol ettim:

  IMEI : ******************
  Durumu : IMEI NUMARASI KAYITLI
  Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
  Üretici : ******************
  Sorgulama Tarihi 06.12.13

  bir kaç modem denedim Wipe data factory reset Wipe cache Wipe dalvik cache yaptım gene nafile. önerisi olan var mıdır ? kaç defa ağladım göz pınarlarım kurudu sürekli ağda kayıtlı değil uyarısı alıyorum.

  • androiddunya

   Çözüm-1 denediniz olmuyorsa, başka SIM kart deneyin

 • bart

  Telefonum galaxy s3 bilmediğim bir sebepten dolayı telefonumda sürekli
  araç modu etkin araçmodunu kapat diye ekrana s voice diye bi program
  açılıp kapanıyor sürekli.doğru düzgün işlem yaptırmıyor çok seri
  bişekilde açılıp kapanıyor. sürüş moduna falan baktım etkin değil
  çözümünü aradım bulamadım.
  Bunu hakkında yardım edebilcek olan varmı ACİL

  • cangl

   sorunu halledebildiniz mi ? bende de aynı sorunlar var şu an

 • Rabia Koç

  10 dakika önce telefondan wifi bağlantısını açtım. açtığım anda telefon yeniden başlattı kendini daha açılamadan tekrar yeniden başlattı sürekli böyle oluyor bir türlü açılamıyor yeniden başlatıyor sorunu ne olabilir?

 • fatih incemen

  çok ama çoook teşekkürler ellerinize sağlık 🙂

 • jshdjskskjfjf

  Merhaba. Benim kucuk kardesim telefonla oynarken birde baktim telefondaki normal mesajlasma programi silinmis. Sabahtan bulmaya calisiyorum ama olmuyor. Bana yardim edebolir misiniz…

 • Can

  Arkadaşlar Çok Sewdiyim Bi Marka SAMSUNG Galaksi s3mini Aldım Fakat Dubai Malı Ve Subway Suf Gibi Oyunları Açıp Oynamadan Giri Kapatıyor Nedeni Ne Olabilir

 • ibrahim

  merhabalar bende s3 var ve telefon arasıra beni masaüstüne atıyor internette gezinirken eya oyun oynarken sürekli geri atıyor bazen de geri tuşu çalışmıyor yardımcı olabilirmisiniz

 • ismail

  bende s3mini var il gnlerde tarayıcıyla internete baglanabilidum ama şimdi verizon opera mini bbekleenmedik bir anda durdu die bir hata verio bilen varsa lütfen sölesin

 • Koray Uludoğan

  Samsung Glaxy s3 telefon kullanıyorum.Telefonum sureklı acılıp kapanıyordu pın kodu yerıne gelmeden samsung i 9000 yazıyordu ve tekrar kapanık tekrar o yazıya gelene kadar acılmaya devam edıyor sonra tekrar kendını resetlıyordu.Power tusundan kaynaklandıgını kendı bılgılerıme dayanarak ogrendım 2 3 gun boyunca bu sekılde telefonumu kullanmaya devam ettım.Telefonun power tusuna hafıfce ustunden gecsemde dırek telefon ekran korumaya alıyordu.Telefonum sonra hıc acılmamaya basladı.Garantıye yolladım bana telefonuma su kactıgı soylendı bu yuzden anakartımın yandıgı soylendı ve telefonumu garantı dısı kıldılar. Benım dusuncem telefonum devamlı reset atmaktan anakartı yaktı.Tuketıcı haklarına basvursam ne olur ?

  Ilgılı yorum atıcak arkadaslara sımdıden tesekkuler .

 • mahmut

  telefonda herzaman şarj oluyor işareti yazıyor hiçbir şeye bağlı olmasa bile ama şarj olmuyor bazen şarja takıyorum hiçbir şey yazmıyor şarj da olmuyor yardım lütfen 🙁

 • emre

  meraba s3 kulanıyorum ama bir sorunu var telofon genel de gidede ulaşımıyor cok denedik ayarlarını düzeltik ama hala ulaşılmıyor yardım ede bilirmisiniiz?

 • zülal

  merhabalar elimde s3 var dun sabah kendı kendıne ağda kayıtı değil dedi ve sebekesi yok sim kartı başka telefona taktım sorun yok çalısıyor hatta yenı sım cıkarttım sımmı zarar gördü die sizin yorumlarda 1.seçeneği baktım ağı secciyorum türkcell olarak ama daha sonra dene diyo ve dier şıklardaki efs vs bunların hiçbirinden anlamadım beni ekleyerek bu sorunuma cvp verebileecek bi arkadas varsa çok memnun olurum

  lütfen https://www.facebook.com/egefaruk34?fref=ts

 • aysenur

  merhabalar telefonumun ekranı bi kaç kere pembe renkte göründü 1 saniye sonra düzeldi sebebi ne olabilir

 • paper

  merhaba telefonum s3 telefonum kapandı ve acılmıyor artık acılıyor ama samsung yazında gelip gidiyor acaba neden kaynaklanıyo bi bilgilendirimisiniz acaba lütfen

  • Androiddunya

   Üst ses + Menü + Açma kapama tuşları beraber basıp recovery ekrana girip fabrika ayarlarına dön dürüp deneyin

 • Can

  Samsung S3 kullanıyorum 4.3 kullanırken kasma vs gibi sorunlardan dolayı 4.1.2 yi yükledim odin ile ilk başta 0049 gibi bir imei geldi modem.bin dosyasını yükledim ımei geri geldi ancak ağda kayıtlı değil uyarısı alıyorum yardımcı olur musunuzzz pls !

 • mustafa asar

  şarzım bitiyo

 • nil

  Samsung Galaxy S3 kullanıcısıyım telefondan memnundum fakat suya düşürmeden önce.. Suya düşürdükten sonra tamir ettirdim bir sıkıntı yoktu ama şimdilerde telefonum kendi kendini araç moduna alıyor ve sürekli mod aktifleşip geri kapanıyor. Şarj olurkende sürekli ekran açılıyor geri kapanıyor. Artık çok sıkıldım. Bu araç moduna bi çare istiyorum.

 • Ercan Bayrı

  Selam benim telefonumdan arama yapamıyorum rehber duruldu galeri durduruldu falan diyor bütün rehber numaraları yokoldu ve sadece bir tane numara basiyorum ikinci numara yok o an donuyor ve sonra rehber durduruldu diyor galerideki resimler yok galeriyi hic acmiyor yardimci olursaniz sevinirim kisaca şimdi telefonla arama yapamıyorum galaxy s 3

  • İçinde önemli bir şey varsa bilgisayara yedek alın sonra telefonu kapatıp Üst ses + Home + Güç düşmesine beraber basın. Recovery ekranda fabrika ayarlarına göndürün. Telefon ilk aldığınız gün gibi olur.

   • osman K

    galaxy s3 telefonumdan mms göndermeye çalışıyorken, MMS i iptal etmek isterken nasıl oldu bilmiyorum rehber ve telefon kısayollarım kaybolu. artık hiç arama yapamıyorum. ekranımdaki kısayoldan aramak isterken uygulama yüklenemedi diyor..

    • Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin. Önce gerekli şeyleri yedek yapın

 • eda esmeli

  S3kullaniyorum her tusu actgimda vwya telefon elmdeyken ilginc sesler cikariyor alarm gibi iletisim halinde ikende dewam ediyor neden olabilir ?

 • m sahın

  Donma hız menü ayarlar konusunda adroid rezil yasasin ios

 • abdullah

  Ben samsung galxy s gt i 9003 kullaniyorum telefon arada bir geri gidiyor sonrada bazen geri tuau calismiyor nasil duzelir acil uatdim

 • hilal

  S3 mini kullanıyorum telefonumun imeisi çalındı geri açtırdım baika sim kart takınca kapanıyordu, hattımı taşıdım ve telefonum kapandı şimdi de ağda kayıtlı değil uyarısı veriyor.Ayarlar > Bağlantılar > Diğer ağlar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri kaç defa yaptım ama hala düzelmedi.yardımcı olur musunuz?

 • furkan

  selamlar galeride bazı fotoğraf ve videolar çektiğimde video bulunamadı fotoğraf bulunamadı gibi hatalar alıyorum neden olablir bilginiz var mı

 • Muhammed Eren

  Bendede samsung galaxy s3 var. telefon aniden kapandı . Telefonun öldü . ölünce bilgilerinizi alamıyorsunuz . S3 kullananlar bilgilerini yedeklemeyi unutmasınlar .

 • ramazan

  Merhaba ben yaklasik 6 ay önce s3 aldim herhengi bi sıkıntı si yoktu ama bu iki gündür kameraya girince bilinmeyen bir hata diyor bugün de kamera basarisiz diyor fabrika ayarlarini geri yükledim ama düzelmedi ne yapmam lazim yardımcı olabilirmisiniz

 • Altan

  1.5 yıldır Samsung S3 mini GT-I8190 kullanıyorum. İlk pil bir yıl sonunda, Nisan 2014’de aldığım orijinal ikinci pil 7 ay sonunda Ekim 2014’de aynı şekilde bitti. Her iki pil de benzer şekilde sona erdi. Açıklayayım: Pil göstergesi örneğin %80, %60 filan gibiyken bir anda telefon kapanıp kendiliğinden açılıyor ve pil %1 %2 şarjlı gösteriyor. Şarja takmazsam biraz sonra telefon kapanıyor. Kapandıktan sonra şarja takınca hızlı bir şekilde örneğin bir dakikada pil göstergesi %60 göstermeye başlıyor. Bugün 22 Ekim 2014, pilin üretim yeri vs kontrol için telefonu açtığımda pilin şişmiş olduğunu ve telefonun arka kapağını yuvasından çıkardığını gördüm. (Telefon kılıf içinde durduğu için daha önce farketmemiştim.) Pil Çin malı. (Samsung Batarya Şişme Problemi şeklinde arama yapınca internette bilgi çıkıyor.) Servise götüreceğim.

 • muzaffer tıras

  samsung s3 mini telefonum var sayfalarda geçiş yaparken konuşuyor nerden durdurulur

 • Telefonu sıfırlamak özüm olacaktır. Önce yedeklerini alın sonra fabrika ayarlarına döndürüp telefonu sıfırlayın.

 • imdatsoylu

  merhabalar s 3kullanıyorumm yaklasık 1 yıl oldu teldeki sorun bazı yerlerde cekim fuul olmasına rağmen arama yapmıyor ve ulasılamıyorr
  sorun teldemi yoksa hattamıı yardımcı olursanız sevinirimm tşklerrrr

 • Telefonda uygulama listesinde halen Instagram görünüyor mu? Eğer uygulama görünmüyorsa malesef uygulama parçası kalmış telefonda. Cihazınız root edilmiş ise halletmek kolaydır

 • Aldığınız hata nedir?

 • 1231

  abi allah rızası için cevap ver uygulama yüklenmedi diyor s3 telefon

 • erkan vural

  abi real steel chapions hileli yükleyecem uygulama yüklenmedi diyor çözümü nedir cevap ver

 • Elif Gökgöz

  merhaba
  telefonum internete girince kapanıyor ne yapabilirim

 • Yigit

  Ben Kullanmıyorum Ama Kardeşim Tabletimde Oyun Oynamayı Seviyor Ama Bana Bir Gün Getirdi Oyunların Hiçbiri Yüklü Değildi Silip Yükledik Gene Olmadı Oyunlar Görünmez olmuştu Bunun Bir Çözümü Varmı Samsung Galaxy S3 Tab

 • Mert

  Ayni hata bndede war nasil cozfunuz yardimci olursaniz sevinirim

 • Samsung Galaxy S3

  Babamın kullandığı s3 var baya eski geçen gün telefon yere düştü ve ekran aniden gitti sonra şarja fln takim bişeyler olur dedim taktım ve ekran 1 saniyeliğine ekran geliyor ancak hemen geri gidiyor ekran bugunde ekran çok azda olsa görünüyor ekran (görmek çok zor) çözümü nedir yardım edin iç camindan supheleniyorum acil yardım. .

  • Büyük ihtimalle ekran zarar görmüş. Bir servise götürebilirsiniz

 • Berna twins

  Arkadaslar s3 ler hep toplama yani icinde minik bi kart var o bozulursa tamiri olmuyomus

 • nalan

  galaxy s3 telefonum kapandı batarya üzerindeyken sürekli kendi kendine açılmaya çalışıyor. ne yazık ki samsung yazısından sonra bir döngü halinde kapanıp açılıyor. o sırada tuşlarla resete de izin vermiyor. ölmüş müdür?:)

 • murat

  slm galaxy s3 verizyon kullanıyorum ekrana unfortunately messaging has stopped hata geliyor messenger kaldırıp yükledim yine aynı hatayı veriyor vıdeo izledim bır süre gitti ama bazen yine geliyor yardım için tşk